دلایل محبوبیت ساندویچ پانل

دلایل محبوبیت ساندویچ پانل

دلایل محبوبیت ساندویچ پانل

دلایل محبوبیت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یکی از کاربردی‌ترین سازه‌های از پیش ساخته در صنعت ساختمان‌سازی است که به سازندگان این امکان را می‌دهد تا بتوانند برای ساخت و ساز‌های سریع از آن‌ها استفاده کنند. در واقع این تجهیزات به دلیل داشتن دوام و استحکام بالا از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. اما نکات و دلایل دیگری نیز وجود دارد که سبب شده این سازه‌ها به یکی از پرفروش‌ترین تجهیزات از پیش ساخته ساختمانی تبدیل شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چرا باید از ساندویچ پانل استفاده کرد؟

mammoth world

این سوال بیانگر دلایل محبوبیت این سازه پر کاربرد است، در واقع این تجهیزات علاوه بر دوام و استحکام از هزینه کمتری برای ساخت و ساز نیز برخوردار هستند و افراد می‌توانند با هزینه کم بازدهی بیشتری نیز داشته باشند. البته این تمام ماجرا نیست و موارد دیگری نیز در این امر دخیل هستند که می‌توان در عناونین زیر آن‌ها را خلاصه کرد:

دلایل محبوبیت ساندویچ پانل

امکان نصب ساده و در کمترین زمان ساندویچ پنل 

گاهی بنا بر شرایط خاص افراد به ساخت برخی مکان‌ها مانند اقامتگاه، درمانگاه، انباری و… نیاز دارد، استفاده از مصالح سنتی علاوه بر زمانبر بودن بسیار پر هزینه هستند، همچنین نیاز به نیروی کار زیادی دارد. به همین منظور شما می‌توانید با استفاده از انواع ساندویچ پانل در مدل‌های مختلف طی مدت زمان بسیار کمتر و به راحتی سازه‌های مورد نظر خود را بسازید.

این سازه‌های در مدل‌های مختلف و بر اساس سفارش مشتریان طراحی و تولید می شوند، در واقع می‌توان گفت که بخش عمده ای از کار ساخت و ساز آن در مرحله تولید انجام می‌شود و برای احداث ساختمان تنها نیاز به اتصال سازه ها به هم دارید. برای اینکار می‌بایست ورقه‌های آماده شده را از کارخانه به محل احداث انتقال دهید تا نیروی کار حرفه‌ای با اتصال سریع ساختمان مورد نیاز را احداث نمایند.

صرفه جویی در هزینه ها با ساندویچ پنل 

بدون شک استفاده از مصالح سنتی به نسبت سازه‌های آماده از هزینه‌ای بیشتری برخوردار هستند، در واقع شما علاوه بر صرف هزینه برای لیستی از مصالح به افراد کاربلد و ماهر برای ساخت و ساز نیز نیاز دارید. همچنین باید هزینه حمل و نقل مصالح و مدت زمانی که باید صرف بنایی و ساخت ساختمان شود را نیز در نظر داشته باشد.

ابعاد و وزن بسیار مناسب ساندویچ پانل 

یکی از مهم ترین مواردی که امروزه به عنوان یک استاندارد بین المللی در دنیای ساختمان سازی مورد بررسی قرار می گیرد، استفاده از تجهیزات با وزن کم برای طراحی و ساخت ساختمان‌ها است. در واقع مهندسین به دنبال روش‌هایی برای کاهش وزن ساختمان ها هستند که البته این به معنای استفاده از مواد بی‌کیفیت نیست. به طور کلی انواع ساندویچ پانل به دلیل داشتن متریال با کیفیت از دوام و مقاومت بالایی برخوردار هستند به علاوه وزن بسیار سبکی دارند  که دلیل آن استفاده از مواد میانی محکم به همراه ورقه‌های مقاوم است.

دلایل محبوبیت ساندویچ پانل

دوام و مقاومت زیاد ساندویچ پنل

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث محبوبیت ساندویچ پانل در میان سازندگان شده، دوام و مقاومت بالای این تجهیزات است که سبب می‌شود ساختمان هایی مستحکم و مقاوم داشته باشید. استفاده از متریال با کیفیت مانند فوم‌های میانی از جنس پلی یورتان، پشم سنگ، پلی استایرن و… به همراه ورقه‌های فلزی از جنس آلوزینک، گالوانیزه و آلومینیوم سبب شده که این تجهیزات دوام زیادی در برابر عوامل طبیعی، ضربه، آتش سوزی، حرارت، خوردگی و پوسیدگی داشته باشد و همین امر سبب شده که در دسته مصالح مدرن قرار بگیرد.

ساندویچ پانل سازگاری زیاد با محیط زیست

استفاده از متریالی با قابلیت بازیافت و سازگار با محیط زیست از دیگر دلایل محبوبیت ساندویچ پانل است، در واقع در زمان طراحی و تولید انواع ساندویچ پانل هیچ نوع زباله اضافه تولید نمی‌شود و همین امر سبب شده که پس از اتصال سازه‌ها به هم هیچ نخاله ای وجود نداشته باشد که وجود آن خطری برای محیط زیست به همراه داشته باشد.

پیشگیری از اتلاف انرژی با ساندویچ پانل

استحکم و دوام این سازه‌ها تنها در تحمل وزن یا مقاومت در برابر عوامل طبیعی و انسانی نیست، بلکه قابلیت پیشگیری از اتلاف انرژی را نیز دارند. به بیان دیگر این تجهیزات یک عایق حرارتی، صوتی، رطوبتی و… است که از اتلاف هر گونه انرژی جلوگیری می‌کند. این ویژگی که به نوعی اصلی ترین دلیل محبوبیت ساندویچ پانل به شمار می آید، سبب ذخیره سازی انرژی گرمایش و سرمایش می‌شود  و به این ترتیب می‌توانید از هزینه‌های آن نیز جلوگیری کنید.

البته گفتنی است که این تجهیزات به نوعی عایق ضد حریق قوی هستند که می‌توانند از سازه‌های شما در زمان آتش سوزی نیز جلوگیری کند و بر عکس سازه‌هایی که از مصالح سنتی ساخته شده اند، در مرور زمان آسب نخواهد دید.

دلایل محبوبیت ساندویچ پانل قیمت مناسب ساندویچ پنل

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث اهمیت و محبوبیت این تجهیزات ساختمانی می‌شود، قیمت مناسب و به صرفه‌ی آن است. در واقع در طراحی و تولید انواع ساندویچ پانل از فوم میانی استفاده می‌شود که با قرار گرفتن بین دو ورقه ی فلزی، سازه محکمی را ایجاد می‌نماید. این سازه با قابلیت‌های مختلف در شرایط گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل از پیش ساخته بودن، تنها نیاز است آن ها را به هم متصل کنید. تمامی مراحل عنوان شده با قیمت بسیار مناسب برای مشتریان تمام می‌شود.

بهداشتی بودن ساندویچ پنل 

ساندویچ پانل ها قابل شستشو بوده و از نظر بهداشتی بسیار مناسب می باشند. به همین دلیل استفاده از ساندویج پانل ها در اتاق تمیز و بهداشتی و صنایع غذایی بسیار مرسوم است. 

موارد عنوان شده دلایل کلی از محبوبیت ساندویچ پانل است، درواقع این تجهیزات به دلیل داشتن قابلیت‌های متفاوت مانند عایق بودن و استحکام بالا در زمینه‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در این زمینه مورد توجه قرار بگیرد، مجموعه‌ای است که قصد خرید ساندویچ پانل از آن را دارید. ماموت با داشتن سابقه‌ی درخشان یکی از منحصر به فرد ترین مجموعه‌های تولید و عرضه کننده این تجهیزات است که امکان استفاده از سازه های با کیفیت را برای شما فراهم می‌نماید.

تماس با ما 

7865 382 0912

2717 3222 028

به دوستانتان معرفی کنید