معرفی کانتینر

معرفی کانتینر

معرفی کانتینر

معرفی کانتینر

کانتینر ها عموما محفظه هایی فلزی هستند که به صورت استاندارد و به منظور ذخیره سازی کالا و استفاده در صنعت لجستیک به صورت زمینی , ریلی یا دریایی طراحی و ساخته میشوند به عبارت دیگر یکی از مهم ترین ابزارهای حمل و انتقال کالا کانتینر ها میباشند . کانتینر به عنوان یک محفظه محافت شده و ستاندارد در مقیاس جهانی مورد استفاده قرار میگیرد .

در صنعت حمل ونقل انواع مختلفی از کانتینر ها با ابعاد و اندازه های مختلف و با شکل و فرم های گوناگون ساخته و استفاده می شوند . این کانتینرها کمک می کنند امکان جابجایی و حمل کالاها متفائت , با سهولت بیشتر ,  سرعت بالا , ایمنی افزون تر و دریک کلام بهره وری بالاتر صورت بگیرد .

معرفی کانتینر , کانتینر چیست , قیمت کانتینر

دنیای ماموت مفتخر است که با بهره گیری از تیم مهندسی و تحقیق و توسعه , تجهیزات منحصر به فرد و امکانات آزمایشگاهی مورد نیاز , برای اولین بار در کشور موفق به دریافت استاندارد جهانی شده و حرف اول در کیفیت تولید کانتینرهای زمینی و دریایی را به نام دنیای ماموت ثبت نماید .

شکل ظاهری کانتینرها و استفاده از متعلقاتی نظیر کانتینر لاک ها که حین تولید کانتینرها در آنها تعبیه می شوند با عث شده که جایگزینی بسیار مناسب تر از محصولاتی در این طبقه بندی باشند و نهایتا با عث سهولت بیشتر در حمل و نقل های داخلی یا بین امللی شده اند .

کانتینر ها در ابتدا در حمل و نقل های زمینی و توسط قطارها مورد استفاده قرار میگرفتند . تا دهه1830 راه آهن در چندین قاره وجود داشت و از کانتینر ها برای حمل ونقل کالاها بین شهر ها استفاده میشد کانتینر های اولیه جعبه های چوبی مستطیلی ساده ای بودند که از آنها برای انتقال زغال سنگ استفاده می شد البته شکل های دیگر این ظروف قبلا نیز وجود داشت .

با استفاده از کانتینر میتوان حمل ونقل طیف وسیعی از کالاها را انجام داد جالب است بدانید که به جز لنواع کالاهای جامد ع کالاهای مایع یا گاز را نیز میتوان با انواع خاصی از کانتینر به گونه ای جابه جا کرد که دچار نشت نشوند همین مسعله باعث شده که برخی کانتینر های دریای در جابجایی سوخت نیز مورد استفاده قرار بگیرند .

در سیستم حمل ونقل بین امللی کالا ممکن است نام کانتینر با عناوین دیگری نیز معرفی گردنند مانند 

1 -Freight Container

2 – Cargo Container

3 -Sea Container

4- Ocean Container

معرفی کانتینر , کانتینر چیست , قیمت کانتینر

انواع مختلف کانتینر ها باعث می شود که صنعت حمل ونقل شکلی مدرن تر و امرروزی به خود بگیرد . به واسطه وجود کانتینر ها میتوان انواع مختلف کالاهای مورد نیاز را در سرتاسر دنیا جابجا کرد 

مزایای استفاده از کانتینر در صنعت حمل و نقل 

〉 〉 صرفه جویی کردن در زمان به هنگام بارگیری کالا 

〉 〉 پایین آمدن زمان توقف کشتی ها 

〉 〉 بالا رفتن میزان حجم کالا در بارگیری بواسطه استفاده از کانتینر 

〉 〉 امکان استفاده از تاسیسات موجود در بندر برای جابهجایی آن 

〉 〉 از محل تولیدی به محل مصرف Door to Door امکان حمل 

〉 〉 پاییین آمدن هزینه ها به نسبت هزینه حمل و نقل زمینی 

〉 〉 امکان ایجاد عایق روی کانتینر برا ی جلوگیری از ورو د آب 

〉 〉 بالا رفتن امنیت کالا 

〉 〉 پایین آمدن ضریب خسارت در کالا 

〉 〉 پایین آمدن ضریب سرفت کالا 

〉 〉 امکان بیمه شدن کانتینر و کل کالای موجود درآن  

معرفی کانتینر , کانتینر چیست , قیمت کانتینر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کانتینر های شرکت دنیای ماموت می توانید  با کارشناسان و مشاوران فنی دنیای ماموت از طریق شمارتلفن های ذیل و شماره واتساب در ارتباط باشید 

7865 382 0912

2717  – 3222 – 028

واتساب 

7865 382  0912

به دوستانتان معرفی کنید