کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی

یک بنای قابل حمل و از پیش ساخته شده ! 

این تعریف نخستین و ساده ترین تعریفی است که برای کانکس وجود دارد که در واقع به وجه تمایز اصلب اشاره دارد . امروزه انواع ساختمان های پیش ساخته به ویژه کانکس به عنوان جایگزین بسیار مناسبی برای ساختمان های سنتی مورد استفاده قرار میگیر ند .

 ما در این مقاله سعی خواهیم کرد که یک راهنمای کامل برای خرید و قیمت اتاقک نگهبانی به شما ارائه کنیم تا با اطلاعات کامل تری اقدام به خرید این نوع کانکس کنید. با ما همراه باشید .

کانکس نگهبانی چیست؟

از قرن‌ها پیش تا الان حفظ امنیت ساختمان‌ها و محوطه‌های اطراف بناها همواره یکی از دغدغه‌های مهم کارفرمایان بوده است. با وجود پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع و اقسام سیستم‌های امنیتی و مانیتورینگ همچنان در اکثر ساختمان‌ها لزوم وجود فضایی مشخص برای استقرار نگهبان و نظارت بر ورود و خروج افراد احساس می‌شود. اتق پیش ساخته نگهبانی اتاقکی پیش‌ساخته است که می‌توان آن را به راحتی در محل مورد نظر قرار داد. بدین ترتیب دیگر نیازی به اختصاص قسمتی از سازه اصلی به نگهبانی نیست.

کانکس ساده‌ترین نوع از سازه‌های پیش‌ساخته محسوب می‌شود که با توجه به کاربری در انواع و اشکال مختلفی تولید و عرضه می‌گردد. در طی ۵۰ سال اخیر استفاده از اتاقک‌های آماده رو به افزایش بوده و تولیدکنندگان هم همواره در حال ارتقای کیفی انواع کانکس تولیدی هستند. امروزه اتاقک پیش‌ساخته نگهبانی نسبت به نمونه‌های اجرا شده با مصالح بنایی دوام و کارایی بیشتری دارد. در این مطلب تمام اطلاعات مهم در مورد اتاقک نگهبانی از جمله انواع، مزیت‌ها و عوامل موثر بر قیمت ارائه شده‌اند.

کانکس نگهبانی صفحه قیمت ساندویچ پانل صفحه ساندویچ پانل سردخانه ای صحفه قیمت اتاق یخچالی صفحه نصب ساندویچ پانل صفحه ساندویچ پانل سقفی صفحه ساندویچ پانل ارزان

کانکس نگهبانی

موارد کاربرد اتاقک نگهبانی

بحث تأمین امنیت و کنترل ورود و خروج مربوط به برخی کاربری‌های خاص نیست. تقریباً در تمام ساختمان‌ها با هر کاربری و مقیاسی بهتر است فضایی با هدف نگهبانی در نظر گرفته شود. این فضا باید به گونه‌ای جانمایی و طراحی شود که تسلط کامل بر محیط اطراف داشته باشد. در پروژه‌هایی که شامل محوطه‌ای وسیع می‌باشند و برای کاربری‌هایی با مراجعان زیاد جانمایی و نصب اتاقک نگهبانی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

قیمت ساندویچ پانل  ساندویچ پانل سردخانه ای  قیمت اتاق یخچالی  نصب ساندویچ پانل ساندویچ پانل سقفی  ساندویچ پانل ارزان

رایج ترین موارد کاربرد این نوع کانکس عبارت‌اند از:

ورودی شهرک‌های مسکونی , محوطه کارگاه‌های ساختمانی و عمرانی , ورودی مجتمع‌های اداری، درمانی و آموزشی , محوطه پارک‌ها و فضاهای سبز همگانی , پارکینگ‌های عمومی و خصوصی , ورودی برخی محله‌ها , در مجاورت سفارتخانه‌ها , پیرامون مناطق نظامی , در مجاورت مناطق طبیعی حفاظت شده ,

مزایای کانکس نگهبانی

برخی از پیمانکاران و سازندگان از مصالح بنایی بخصوص آجر و سنگ به منظور ساخت اتاقک نگهبانی استفاده می‌کنند. ساخت این فضا به صورت اجرا در محل و با مصالح بنایی فرآیندی پرهزینه و زمان‌بر است. علاوه بر این فضای ساخته شده به این شیوه کارایی اندک و بازدهی انرژی پایینی دارد. در بسیاری از مجتمع‌ها محل ورودی اصلی مدتی پس از شروع بهره‌برداری تغییر داده می‌شود. با توجه به تمام این مشکلات خرید و بکارگیری اتاقک نگهبانی بهترین و سریع‌ترین راه برای برپایی فضای استقرار تیم حفاظت محسوب می‌شود.

مزیت‌های کانکس نگهبانی عبارت‌اند از:

امکان حمل و نصب سریع و بدون نیاز به زیرسازی عمیق

قابلیت جا‌به‌جایی از محل نصب اولیه و استفاده چندباره

حداکثر فضای مفید داخلی و وزن به نسبت سبک

ظاهر زیبا و لوکس و امکان تولید در رنگ‌های مختلف

قابلیت فروش مجدد مستقل از زمین 

مقاومت زیاد در برابر بلایای طبیعی

کانکس نگهبانی صفحه قیمت ساندویچ پانل صفحه ساندویچ پانل سردخانه ای صحفه قیمت اتاق یخچالی صفحه نصب ساندویچ پانل صفحه ساندویچ پانل سقفی صفحه ساندویچ پانل ارزان

کانکس نگهبانی

انواع کانکس نگهبانی

اتاقک نگهبانی در چند نوع مختلف تولید می‌شود. با توجه به محل قرارگیری و کارایی، هر یک از انواع اتاقک طراحی (پلان و نما) متفاوتی دارند. تعداد پرسنل و ساعات فعالیت تیم حفاظت تأثیر مستقیم بر روی ابعاد و متراژ کانکس نگهبانی دارد. در مواقعی که حفاظت و کنترل شبانه‌روزی مد نظر باشد اتاقک باید فضای کافی برای استراحت داشته باشد و برخی تجهیزات آسایشی در آن تعبیه گردند.

در مکان‌هایی که حساسیت امنیتی بیشتری وجود دارد باید ورود به محوطه از داخل اتاقک انجام شود. طبیعتاً در چنین مواردی طرح و ابعاد باید متفاوت از کانکس‌های معمولی باشد. در زمان طراحی و تولید اتاقک باید به ابعاد تریلر و محدودیت‌های مربوط به عبور و مرور توجه نمود. حداکثر ابعاد بار قابل حمل توسط تریلر ۲.۵ در ۱۳.۶ متر است. یک تفاوت دیگر میان انواع کانکس نگهبانی جنس موادی است که در تولید آن به کار گرفته می‌شوند.

ساندویچ پانل و ورق کاربرد گسترده‌ای در تولید اتاقک پیش‌ساخته نگهبانی دارند. ساندویچ پانل متریالی با توان مقاومت بالا در برابر عبور حرارت و برودت است و از همین رو تأمین شرایط آسایش دمایی در فضای داخلی کانکس پانلی به سرعت و با کمترین نیاز به مصرف انرژی امکان‌پذیر می‌باشد. علاوه بر این ساندویچ پانل مزیت‌های متعدد دیگری هم دارد که آن را به گزینه‌ای به مراتب بهتر از ورق برای ساخت جداره‌های کانکس تبدیل می‌کنند. سقف اتاقک‌های پیش‌ساخته با متراژ کم صاف و در متراژهای بالا به صورت شیروانی اجرا می‌شود.

کانکس نگهبانی سفارشی

برخی از تولیدکنندگان کانکس علاوه بر مدل‌های رایج، توان تولید اتاقک نگهبانی سفارشی مطابق با مشخصات مورد نظر خریدار را دارند. از آنجایی که اتاقک پیش‌ساخته نگهبانی معمولاً در محل ورودی اصلی و سردر ساختمان قرار می‌گیرد به بخشی مهم از نما تبدیل می‌شود. از همین رو برخی از کارفرمایان مایل هستند که طراحی ویژه‌ای برای کانکس نگهبانی در نظر بگیرند. تجهیزات و امکانات داخل اتاقک هم بر طبق سفارش و خواست مشتری قابل تغییر هستند. شرکت ماموت از جمله اندک شرکت‌هایی در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا می‌باشد که توان فنی و زیرساخت‌های لازم را به منظور تولید اتاقک نگهبانی سفارشی دارد.

قیمت کانکس نگهبانی

برای ساخت اتاقک نگهبانی با مصالح بنایی به چند نفر نیروی انسانی با تخصص‌های مختلف و چندین روز زمان نیاز است. پرداخت دستمزد این افراد و هزینه‌های مربوط به خرید مصالح مختلفی که باید مورد استفاده قرار گیرند نیازمند صرف بخش قابل‌ توجهی از بودجه پروژه می‌باشد. در صورتی که از آجر، سفال و سنگ به منظور اجرای جداره‌های اتاقک نگهبانی بهره گرفته شود باید چند لایه از مواد عایق حرارت و رطوبت هم روی سطح دیوارها و سقف نصب شوند و این به معنی افزایش هزینه‌ها است. با مقایسه بین قیمت کانکس نگهبانی و هزینه‌های مذکور مشخص است که خرید و استفاده از اتاقک پیش‌ساخته بسیار به‌صرفه‌تر از ساخت فضا به روش اجرا در محل می‌باشد.

از میان عوامل متعددی که در تعیین قیمت اتاقک نگهبانی موثر هستند ابعاد و نوع پروفیل‌های مورد استفاده برای اسکلت اتاقک، جنس جداره‌ها و نوع و برند تجهیزات و تأسیسات بیشترین تأثیر را بر قیمت دارند. در مناطقی که هوا معتدل نیست باید تناسب بین ظرفیت تأسیسات سرمایشی و گرمایشی و شرایط آب‌وهوایی را مورد توجه ویژه قرار داد. ساندویچ پانل گران‌تر از ورق است اما اتاقک نگهبانی پانلی کارایی، دوام و عمر مفید طولانی‌تری نسبت به اتاقک ورقی دارد.

کانکس نگهبانی صفحه قیمت ساندویچ پانل صفحه ساندویچ پانل سردخانه ای صحفه قیمت اتاق یخچالی صفحه نصب ساندویچ پانل صفحه ساندویچ پانل سقفی صفحه ساندویچ پانل ارزان

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی دست دوم

با توجه به اینکه اتاقک‌های پیش‌ساخته نگهبانی در معرض دید قرار دارد و معمولاً اولین مواجهه افراد با ساختمان از طریق همین اتاقک نسبتاً کوچک است خرید و بکارگیری اتاقک‌های پیش‌ساختهنگهبانی دست دوم توصیه نمی‌شود. زیرا تولیدات کارکرده و دست دوم عموماً دارای آسیب ظاهری هستند. در صورتی که تصمیم سازنده استفاده از اتاقک پیش‌ساخته کارکرده باشد باید پیش از خرید ارزیابی کاملی از وضعیت آن به عمل آورد و از استحکام اسکلت و سلامت جداره‌ها مطمئن شد. کانکس نگهبانی دست دوم ممکن است اندکی ارزان‌تر از مدل‌های نو باشد اما کوچکترین اشکالی در ساختار سازه‌ای و یا دیوار و سقف اتاقک سبب اتلاف هزینه‌ی غیرقابل جبران خواهد شد.

قیمت ساندویچ پانل  ساندویچ پانل سردخانه ای  قیمت اتاق یخچالی  نصب ساندویچ پانل ساندویچ پانل سقفی  ساندویچ پانل ارزان

خرید کانکس نگهبانی

امروزه تولیدکنندگان مختلفی در کشور مشغول به تولید اتاقک‌های پیش‌ساخته می‌باشند. در هنگام خرید اتاقک‌های پیش‌ساخته نگهبانی باید سابقه و اعتبار شرکت تولیدکننده را مورد توجه قرار داد. ماموت برای دیوارها و سقف اتاقک‌های پیش‌ساخته از ساندویچ پانل تولیدی خود که دارای بالاترین کیفیت و بیشترین کارایی ممکن است بهره می‌برد. کانکس نگهبانی ماموت از چند جنبه برتر از اتاقک‌های پانلی دیگر است:

دقت بالا در طراحی و اجرای اسکلت با هدف افزایش استحکام

تعیین کارآمدترین ابعاد برای هر متراژ دلخواه

توجه به تأمین حداکثر زاویه دید برای نگهبان و حذف نقاط کور

بکارگیری تأسیسات استاندارد و تجهیزات باکیفیت

در دنیای ماموت مشاوره , طراحی و امکان ساخت کانکس , مطابق با نیاز مشتری با کیفیتی بی نظیر و استفاده از متریال و مصالح بسیار با کیفیت , اجرای دکوراسیون داخلی و بیرونی شیک و لوکس فراهم میشود .

مفتخر هستیم که نام دنیای ماموت در ایران تداعی کننده شرکتی است که سالهاست پیشگام در ساخت بهترین کانکس ها میباشد .

پیمانکاران و سازندگان می‌توانند با خرید کانکس نگهبانی ماموت فضای لازم برای استقرار نگهبان را با هزینه‌ای به‌صرفه آماده سازند. شرکت ماموت اتاقک پیش‌ساخته مورد نظر مشتری را در کمترین زمان ممکن آماده تحویل می‌نماید. بسته به محل قرارگیری و ابعاد کانکس ممکن است محل نصب نیاز به آماده‌سازی داشته باشد.

کانکس نگهبانی صفحه قیمت ساندویچ پانل صفحه ساندویچ پانل سردخانه ای صحفه قیمت اتاق یخچالی صفحه نصب ساندویچ پانل صفحه ساندویچ پانل سقفی صفحه ساندویچ پانل ارزان

کانکس نگهبانی

شرکت سازه پوشش ماموت در جهت بهبود روند رو به رشد خود و ارتقاي کيفي و کمي محصولات خود پذيراي نقطه نظرات خريداران و مشتريان گرامي خواهد بود . بدين منظور شما ميتوانيد از راه هاي زير با شرکت دنياي ماموت در ارتباط باشيد

7865 382 0912

2717 3222 028

آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

در این پست میخواهیم آیا می‌دانید ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟صحبت کنیم با ما همراه باشید شاید این پست پاسخ برخی از سوالاتتان را داشته باشد .

به دوستانتان معرفی کنید

ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها

برای آشنایی بیشتر درباره ساندویچ پانل سقفی برای اجرای دیوارها با مشاوران ما در ارتباط باشید .

به دوستانتان معرفی کنید

کانکس سرویس بهداشتی و حمام

کانکس سرویس بهداشتی و حمام برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر ادامه مطلب را ازدست ندهید .

به دوستانتان معرفی کنید

برتری ساندویچ پانل دیواری نسبت به آجر

در این مقاله درباره برتری ساندویچ پانل دیواری نسبت به آجر میخواهیم صحبت کنیم با ما همراه باشید .

به دوستانتان معرفی کنید
به دوستانتان معرفی کنید