انواع ورق رنگی فروش ورق شیروانی قیمت ورق رنگی

ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه سقفی , فروش ورق شیروانی گالوانیزه , نصاب ورق شیروانی گالوانیزه , مزیت ورق شیروانی گالوانیزه , نمونه کار اجرایی ورق شیروانی گالوانیزه ,

برای آشنایی بیشتر درباره ورق گالوانیزه  ادامه مطلب را ازدست ندهید .

آهنی است که با روی پوشانده شده باشد. این آهن ،حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. ماهیت آهن گالوانیزه در آهن گالوانیزه ، بین آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد بکار می‌رود. روی در آن اکسید می‌شود چون فلزی پست‌تر یا فعالتر از آهن است و دارای پتانسیل احیاء کمتری از آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد. حلبی در حلبی هایی که از آن ، قوطی می‌سازند، عمل معکوسی انجام می‌شود.

این آهن ، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند،از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. ماهیت آهن گالوانیزه در آهن گالوانیزه ، بین آهن و روی پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند بکار می‌رودو آهن به عنوان کاتد روی در آند اکسید می‌شود چون فلزی پست‌تر یا فعالتر از آهن است و دارای پتانسیل احیاء کمتری از آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد.

در حلبی ، بر روی آهن ، پوشش قلع بکار رفته است و عمل معکوس آهن گالوانیزه انجام می‌شود. چون آهن فلزی فعالتر از قلع است و پتانسیل احیاء قلع بیشتر از آهن است و به عنوان کاتد در حلبی به کار می‌رود و آهن آند می‌شود. البته در صورتی که پوشش قلع بشکند،خوردگی آهن در زیر این پوشش پیش می‌رود. علت استفاده از آهن گالوانیزه، آهنی است که با روی پوشانده شده باشد.

ورق گالوانیزه

خوردگی یا زنگ زدن آهن فقط در حضور اکسیژن و آب صورت می‌گیرد. در جایی بر سطح جسم آهنی، اکسایش آهن انجام می‌شود و آند را تشکیل می‌دهد و در جایی دیگر سطح آن جسم که (O2(g و  h2Oوجود دارد، کاهش انجام می‌شود و کاتد را تشکیل می‌دهد و در نتیجه این عمل، ایجاد یک سلول ولتایی یا پیل ولتایی یا الکتروشیمیایی بسیار کوچک است. الکترونهای تولید شده در ناحیه آندی در میان آهن بسوی ناحیه کاتدی حرکت می‌کند.

 

کاربرد ورق گالوانیزه ( ورق شیروانی )

از آهن گالوانیزه در ساختن لوازمی مثل لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لوله‌های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده می‌شود. اصطلاح فولاد (Steel) برای آلیاژهای آهن که تا حدود ۱،۵ درصد کربن دارند و غالبا با فلزهای دیگر همراهند، بکار می‌رود. خواص فولاد به درصد کربن موجود در آن ، عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن و فلزهای آلیاژ دهنده موجود در آن بستگی دارد. ورق گالوانیزه به دو صورت کلی رول فرم و فابریک در کارخانه تولید می شود. ورق های رول فرم  باگالوانیز ه ضخامت های ۱۸ صدم میلی متر تا ۶ میلی متر و با دو عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر تولید می شوند. ورق های فابریک گالوانیزه هم به دو صورت فابریک ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر و فابریک ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی متر تولید می شوند .

وزن عمومی رول ها بسته به عرض رول یا ضخامت وکارخانه تولید کننده بین ۵ تا ۷ تن می باشد. فولاد گالوانیزه(به انگلیسی: Galvanized Steel) به فولاد گالوانیزه شده توسط روی گفته می‌شود.

 

معرفی خصوصیات ورق گالوانیزه

عرض : ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ | کوتینگ : ۱۰۰ – ۱۲۰ – ۱۸۰ – ۲۲۰ – ۲۷۵

ضخامت : ۰٫۱۸ – ۰٫۴۰ – ۰٫۹۰ – ۲ – ۶ | وزن کویل : ۳٫۵ الی ۱۲ تن

قطر داخلی کویل : ۵۷۰ الی ۶۲۰ | کرم دار ( به انگلیسی : Chromated )

بدون روغن ( به انگلیسی : Unoiled ) | ورق گالوانیزه فابریک کوتاه

 

کوتینگ چیست ؟

ورق گالوانیزه

کوتینگ (به انگلیسی : Coatting )میزان پوشش روی در دو سطح ورق و واحد آن gr/m2 میباشد.

 

مزایای ورقهای گالوانیزه چیست؟

ورق گالوانیزه

استفاده از ورقهای گالوانیزه ۱۰ فایده خواهد داشت که عبارتند از:

۱-هزینه کمتر:

برای انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با سایر روشهای معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود.
۲- هزینه کمتر برای تعمیرات و نگهداری:

حتی در شرایطی که انجام عملیات گالوانیزینگ در مقایسه باسایر روشهای جلوگیری از خوردگی، هزینه برتر است، اجرای آن به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه‏، توصیه می شود.
۳- طول عمر زیاد:

طول عمر ورقهای پوشش داده شده با روی‏ در محیط های کاملا خورنده، در حدود  20تا 30 سال است.
۴- اعتبار:
استانداردهای مختلف در خصوص گالوانیزینگ ورقهای فولادی، درزمینه ایجاد پوششهای نازک بحث می کنند و این نشان دهنده آن است که طول عمر و نحوه عملکرد لایه روی‏، برای مصرف کننده قابل اعتماد است.
۵- دوام پوشش:

پوشش ایجاد شده از طریق گالوانیزه به دلیل داشتن یک ساختار متالورژیکی خاص، دارای مقاومت مناسب در برابر صدمات مکانیکی، سایش و خوردگی خواهد بود.
۶- محافظت در برابر صدمات محیطی به صورت اتوماتیک:

پوششهای گالوانیزه به دلیل آنکه در فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می کنند، به همین دلیل خواهد توانست مقاطع ریز موجود در روی سطح فولاد را در برابر صدمات محیطی و خورندگی، محافظت نمایند.
۷- محافظت کامل

پوشش ایجاد شده می تواند کلیه نقاط و سطوح فولاد را اعم از گوشه ها، جاهای کوچک وفرورفتگیها پر نموده و از خوردگی آنها جلوگیری کند. در این زمینه هیچ پوششی بهتر از پوشش گالوانیزه عمل نخواهد کرد.
۸- بازرسی آسان:
پوشش گالوانیزه را به راحتی و بدون نیاز با هیچ آزمایش مخربی و تنها از طریق چشم می توان کنترل و

بازرسی نمود (در شرایط خاص که نیاز به ارائه تضمین برای کنترل کیفیت است، نیاز به آزمایشهای مخرب

می باشد). special uses .
۹-رسیدن به هدف در زمان کوتاه

در صورتی که نیاز باشد از ورقهای  شیروانیگالوانیزه در محل استفاده شود، در این حالت نیاز به صرف زمان

برای آماده سازی سطح، رنگ کردن ویا بازرسی نخواهد بود.
۱۰-محافظت کامل توسط پوشش گالوانیزه:

پروسه گالوانیزه وابسته به شرایط آب و هوائی نمی باشد.

ورق های گالوانیزه در طرح های مختلف تولید و عرضه میگردد.

ورق گالوانیزه

از جمله طرح های پر مصرف طرح ذوزنقه , طرح سینوسی , طرح سفال و شادولاین میباشد. طرح ذوزنقه مقاوم ترین موج موجود بوده و عرض ورق از رول  125 سانت به عرض 107 سانت میرسد و بعد از اورلب 97 سانت کاردهی مفید دارد طرح سینوسی هم یکی از پر مصرف ترین طرح ها برای سقف و دیواره های جدا کننده میباشد که از رول  125 سانت به عرض 112 سانت میرسد و بعد از اورلب 102 سانت کاردهی مفید دارد. ورق های  شیروانی گالوانیزه پیش رنگ با رنگ الکترو استاتیک کوره ای ضد خش میباشد که در انواع رنگ تولید و عرضه میگردد که پس از رنگ هم امکان تغییر رنگ دارد.( مانند رنگ خودرو)

تنوع رنگ های گالوانیزه بسیار وسیع میباشد

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه رنگی یا پیش رنگ نوعی ورق فلزی است که با پوشش رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده است. ورق گالوانیزه رنگی در حدود 15 تنوع رنگی و از ضخامت 0/18 میلی متر تا 0/7 میلی متر تولید می شود. ورق گالوانیزه رنگی کاربردهای متعددی دارد که پوشش سقف و شیروانی و ویلا و سوله از پرکاربرد ترین های آن است.

رنگی :کرکره رنگی

رنگی شیروانی :ورق رنگی

ورق سفال :طرح سفال رنگی

ورق گالوانیزه رنگی

ورق  شیروانی گالوانیزه رنگی نوعی خاص از ورق با پایه گالوانیزه است که قسمت روی ورق در دو مرحله به ضخامت 20 الی 25 میکرون و قسمت پشت ورق در یک مرحله به ضخامت 7الی 15 میکرون پوشش رنگ به صورت کوره ای گرفته که این پوشش ضمن زیبایی خاص باعث می شود مقاومت ورق در مقابل خوردگی ، زنگ زدگی و پوسیدگی بسیار بالا برود.

مشخصات قطر و ضخامت ورق گالوانیزه رنگی چگونه است؟

ورق گالوانیزه

ورق های شیروانی گالوانیزه رنگی در ضخامت های نازک تولید می شود.

کمترین ضخامت موجود ورق گالوانیزه رنگی در حال حاضر (سال 2012) ضخامت 0/18 میلی متر است.

ضخامت بعدی 0/22 میلی متر

ضخامت بعدی 0/30 میلی متر

ضخامت بعدی 0/40 میلی متر

ضخامت بعدی 0/50 میلی متر

ضخامت بعدی 0/60 میلی متر

ضخامت ماکزیمم نیز 0/70 میلی متر است .

 

ابعاد قابل عرضه و تولید چگونه می باشد؟

ورق گالوانیزه

از آنجایی که ورق گالوانیزه رنگی به صورت رول فرم تولید می شود و استاندارد این رول ها دو عرض 100

سانتی متر و 125 سانتی متر است بایستی که ابعاد را بر پایه این مشخصات درخواست داد. به طور

معمول در بازار آهن ابعاد 2*1 یا کوتاه

و ابعاد2/5*1/25 یا بلند قابل عرضه است.

از طرفی ابعاد طولی به سفارش مشتری نیز قابل برش و فرمینگ می باشد.

برای مثال شما می توانید ابعاد 6 متری 8 متری یا 4.2 متری یا 3.65 متری و یا هر طول دلخواه دیگری را سفارش دهید.

ورق گالوانیزه به صورت فرمینگ هم تولید میشود .

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه رنگی در فرم های زیر قابل عرضه و تولید است

کرکره    سینوسی    ذوزنقه      شادولاین     طرح سفال پالرمو    طرح سفال ژنوا      لمبه    دامپا       تیزه        فلاشینگ    آبرو …..

قیمت ورق شیروانی گالوانیزه 

 به دلیل نوسانات قیمت ورق و آهن دربازار برای دریافت قیمت دقیق و روز ورق شیروانی گالوانیزه با کارشناسان فروش تماس بگیرید 

برای دریافت اطلاعات و قیمت و نحوه فروش و نصب و اجرای انواع ورق با کارشناسان فروش ورق رنگی و شیروانی تماس بگیرید .

7865  382  0912

2717  3222  028