اصول حمل و نقل ورق‌ پلی‌کربنات

اصول حمل و نقل ورق‌ پلی‌کربنات

اصول حمل و نقل ورق‌ پلی‌کربنات

اصول حمل و نقل ورق‌ پلی‌کربنات

ورق‌های پلی‌کربنات بسیار سبک وزن هستند و در نتیجه جابجایی آن‌ها بسیار آسان می‌باشد. با این حال به منظور جلوگیری از ورود صدمه به این ورق‌ها توجه به برخی مسائل در هنگام جابجایی و همچنین در زمان انبار داری لازم و ضروری است.

هنگام جابه‌جایی ورق‌های پلی‌کربنات تخت ابتدا آن‌ها را بر روی پالت مناسب قرار دهید. سپس از لیفتراک استفاده کنید. در خصوص ورق‌های چندجداره و کروگیت، باید بر روی صفحات تخت فلزی محکم قرار داده شود سپس توسط لیفتراک حمل گردد. در صورت حمل دستی چهار نفر برای حمل صحیح ورق‌ها مورد نیاز است. توجه داشته باشید ضربه‌ای به لبه‌های ورق وارد نشود. از کشیدن ورق بر روی زمین جدا خودداری کنید این عمل باعث ایجاد خراش بر روی ورق ها می‌شود.

ورق‌های پلی‌کربنات باید روی پالت افقی در ساختمانی دارای تهویه مناسب و دور از عوامل جوی مانند تابش آفتاب، باد، باران و… نگهداری شوند. در صورت متفاوت بودن ابعاد ورق‌ها، باید آن‌هایی که طول بیشتر دارند در زیر قرار داده شوند. ورق‌های پلی‌کربنـــات دارای روکش محافظ پلی‌اتیلن هستند که آن‌ها را در مقابل خراش‌های کوچک و نفوذ گرد خاک حفظ می کند.توجه شود این روکش فقط بعد از نصب از سطح ورق جدا گردد. به منظور مشخص شدن درستی جهت نصب حداقل روکش یک ورق را تا بعد از بازدید کارشناس از آن جدا نکنید. نگهداری طولانی مدت در فضای بیرون تحت شرایط دمایی بالا یا در معرض مستقیم تابش نور خورشید منجر به چسبندگی پوشش پلی اتیلن به ورق‌ها می‌شود.

پلی کربنات

پلی کربنات (Polycarbonate) از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک هستند و به گستردگی در زمینه‌های بسیار زیادی کاربرد دارتد. جی لیان جی بزرگترین تولید کننده پلی کربنات در ایران می‌باشد.

ورق پلی کربنات

ورق پلی کربنات بر اساس ظاهر و مشخصات فنی در گروه‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شود.  محصولات ورق های پلی کربنات بر اساس دسته‌بندی زیر تولید و عرضه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از دسته‌بندی‌ها، وارد صفحه مربوطه شوید و یا با کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

این ورق‌ها فقط از طول خم می‌شوند و نباید آن‌ها را از عرض خم کرد و هنگام خم کردن آن‌ها، باید به حداقل شعــاع خمش ورق دقت شود. حــداقل شعاع خمـش برای ورق‌های ذوزنقه ای 4800 میلی‌متر و برای ورق‌های سینوسی 4000 میلی‌متر است.

مقاومت در برابر ضربه از داخل: جهت استفاده‌ی پلی‌کربنات در مکان‌هایی که از زیر ورق نیز به آن ضربه وارد می‌شود مانند سالن‌های ورزشی بهتر است از ورق‌های سه جداره مثلثی با ضخامت 8-10 میلی‌متر در زیر ورق استفاده کرد تا آن را در مقابل ضربه حفظ کند

انواع ورق پلی کربنات 

 1. پلی کربنات تخت
 2. پلی کربنات طرح سفال
 3. پلی کربنات کروگیت
 4. پلی کربنات چند جداره
 5. ورق کریستال
 6. ورق اکریلیک
 7. ورق ضد آتش پلی کربنات
 8. ورق ضد مه پلی کربنات
 9. ورق LED پلی کربنات
 10. ورق ABS
 11. ورق‌های پلیمری تخصصی

برای دریافت اطلاعات و مشخصات فنی و قیمت ورق پلی کربنات با کارشناسان ما تماس بگیرید .

2717 3222 028

7865 382 0912

به دوستانتان معرفی کنید