چرا به ساندویچ پانل احتیاج داریم؟

چرا به ساندویچ پانل احتیاج داریم؟

چرا به ساندویچ پانل احتیاج داریم؟

چرا به ساندویچ پانل احتیاج داریم؟

ساندویچ پنل کاربردی‌ترین تجهیزاتی است که در سال‌های اخیر به دنیای ساخت و ساز راه پیدا کرده و به دلیل داشتن مزایای متعدد توانسته جایگزینی برای مصالح ساختمانی باشد. در واقع این سازه از پیش ساخته شده در مدل‌های متفاوتی طراحی و آماده می‌شود از این رو هر زمان که لازم باشد تنها نیاز به نصب و ایجاد اتصال دارد. اینکه چه زمانی به ساندویچ پانل احتیاج داریم و چرا باید از این سازه استفاده کنیم عنوانی است که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

چرا به ساندویچ پانل احتیاج داریم؟

کلیات ساندویچ پانل

دلیل اصلی انتخاب این نام برای این سازه، فرم ظاهری آن است. سازه‌ای متشکل از متریال فوم که در بین دو ورق فلزی قرار می‌گیرد شباهت زیادی به ساندویچ خوراکی دارد. ورقه‌های این سازه از فلزات متفاوتی همچون آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک تولید شده که هر یک به دلیل داشتن درجه کیفیتی متفاوت با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسند. البته توجه داشته باشید که فلز آلوزینک به دلیل وارداتی بودن، قیمت بیشتری دارد. ما بین این دو ورقه فوم میانی قرار می‌گیرد که معمولاً از جنس پلی یورتان، پشم سنگ و پلی استایرن تشکیل شده و همین امر سبب شده که هر مدل تولید شده قیمت متفاوتی داشته باشد.

انواع ساندویچ پانل

اینکه چه زمانی به سفارش ساندویچ پانل احتیاج داریم بستگی به نوع کاربرد این سازه دارد. همانطور که عنوان شد این سازه‌ها در مدل‌های متنوعی ساخته می‌شوند که شامل موارد زیر می‌باشد:

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل اتاق تمیز

ساندویچ پانل سردخانه‌ای

چرا به ساندویچ پانل احتیاج داریم؟

چه زمانی به ساندویچ پانل احتیاج داریم؟

با توجه به این که معمولاً انواع سازه‌های فوق در بخش‌های مختلفی کاربرد دارند، اما بهتر است بدانید که چرا باید از ساندویچ پانل استفاده کرد؟

این سازه کاربردی به دلیل ویژگی و مزایایی که در اختیار افراد می‌گذارد به ۴ دلیل زیر از محبوبیت زیادی نیز برخوردار است:

مقرون به صرفه

همانطور که می‌دانید برای بنا نمودن ساختمان‌ها به متریال اولیه نیاز دارید که شامل مصالح سنتی هستند، بدون شک خرید مصالح نیاز به جلسات بین کارفرما، معمار و سرمایه‌گذار دارد تا بتوانند با حداقل هزینه به حداکثر درآمد برسند. در این میان سازه‌های از پیش ساخته از کیفیت بالا و قیمت بسیار مقرون به صرفه بر خوردارند و همین امر کافیست که توجه کارفرما و سرمایه‌گذار را به خود جلب نماید.

سرعت عمل

ساندویچ پانل به عنوان بهترین سازه از پیش ساخته شده شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید متریال آماده و مورد نیاز خود را در ابعاد بزرگ خریداری نمایید. استفاده از مصالح ساختمانی سنتی علاوه بر هزینه، زمان زیادی را از شما می‌گیرد این در حالی است که با استفاده از انواع ساندویج پانل تنها اقدام شما مونتاژ قطعات و نصب آن‌ها است که با هزینه بسیار امکان‌پذیر است.

مفید و کاربردی

استفاده از مصالح سنتی نیاز به رعایت استاندارد‌های ساخت و ساز دارد و در نهایت هزینه‌های زیادی را برای شما به همراه دارد، به عنوان مثال پس از پایان کار بنایی نیاز به نماکاری ساختمان و استفاده از مصالح بیشتری دارید. این در حالی است که با خرید ساندویچ پانل نیاز شما به امورات متفرقه تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند چرا که این سازه کاربرد زیادی در پروژه‌های موقت و غیر منعطف دارد.

چرا به ساندویچ پانل احتیاج داریم؟

قیمت مناسب

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند در انتخاب انواع ساندویچ پانل به جای مصالح سنتی تااثیر‌گذار باشد قیمت مناسب آن است. این سازه‌ها با داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد که با مصالح سنتی رقابت می‌کنند توانسته سهم عمده‌ای از بازار رابه خود اختصاص دهد، در واقع در طراحی و تولید این تجهیزات از متریال متفاوتی استفاده می‌شود که امکان خرید نمونه‌های متنوع را برای شما فراهم می‌کند.

ورقه‌های فلزی از جنس آلوزینک، گالوانیزه و الومینیوم که هر یک با داشتن کیفیت فوق‌العاده و قیمت متفاوت به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید محصولی خاص و ویژه داشته باشید. البته دقت کنید که ورقه‌هایی که از جنس آلوزینک هستند به دلیل وارداتی بودن از قیمت بیشتری برخوردار می‌باشند.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل

یکی از دلایل استفاده از انواع ساندویچ پانل، داشتن مزایای آن است که سبب محبوبیت این سازه شده است. استحکام و مقاومت بالا در عین وزن سبک و قابلیت حمل ساده مهم‌ترین مزیت این محصول به شمار می‌آید.

چه زمانی نیاز به ساندویچ پانل داریم؟ سؤالی که به وضوح پاسخ آن را دادیم. در واقع زمانی که شما قصد ساخت یک مکان با هزینه کم دارید که در عین استحکام و مقاومت بتوان آن را در کمترین زمان ممکن ساخت بهتر است به سراغ انواع ساندویچ پانل بروید. سازه‌ای محکم و با دوام که قابلیت حمل و نقل ساده و نصب آسان را برای شما فراهم می‌کند. توجه داشته باشید که شرکت‌های زیادی در زمینه تولید این تجهیزات فعالیت دارند که از معتبر‌ترین آن‌ها می‌توان به مجموعه دنیای ماموت اشاره کرد.

تماس با ماموت

7865 382 0912

2717 3222 028 

به دوستانتان معرفی کنید