کاربری ساندویچ پانل

کاربری ساندویچ پانل

news

کاربری ساندویچ پانل

کاربری ساندویچ پانل

با  انواع ساندویچ پانل در مقالات قبلی تا حدودی آشنا شدید و دانستید که از ساندویچ پانل نوعی مصالح مدرن و عایق پیش ساخته میباشد که از سه لایه مجزا به هم پیوسته شده تشکیل می شود و امروزه کاربرد و استفاده از آن رواج گسترده ای پیدا نموده است . در این مقاله میخواهم شما را با کاربرد و کاربری ساندویچ پانل آشنا کنم.

این سازه های پیش ساخته به دلیل برخورداری از مزایای همچون قابلیت انعطاف پذیری بالا، عایق بودن، وزن سبک، حمل و نقل آسان، مقرون به صرفه بودن و… در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد و علاوه بر کاربرد در صنایع ذکر شده، در پارتیشن بندی داخلی سوله و سازه های صنعتی ورزشی , تولیدی و … نیز کاربرد دارند

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان با دانسیته 40 در متر مکعب با ورق آلوزینگ /گالوانیزه / آلومینیوم دنیای ماموت برترین تولید کننده برای ساخت خانه های پیش ساخته و سردخانه بالای صفر و زیر صفر  اتاق تمیز ) انواع کانکس / تجهیز کارگاه با دیواری و سقفی clean room/ تونل انجماد ، گوشت و مرغ و بستنی و کلیه مرکبات ولبنیات/ با رال رنگی متنوع وزیبا/ پانل مخصوص ساخت سالن های مرغداری ، دامداری و فضای نگهداری مخمرهای غذایی با خاصیت مقاوم بودن در برابر  میکروب و قارچ ، رطوبت و خوردگی ها و محیط های اسیدی و خاصیت دفورمه شدن در برابر سرما و گرما با نام اختصاری CTP(GRP) طراحی و نصب آسان توسط گروه نصاب مجرب با تجهیزات مخصوص نصب  در تمام نقاط. این پانلها حتی  برای چندمین  بار قابل مونتاژ و  دی مونتاژ میباشند.

در عصر حاضر که تمام دنیا به سمت سرعت بالا و کیفیت برتر در پروژه و فرایند ها پیش میرود, استفاده از این گونه محصولات(ساندوچ پنل) بسیار رایج و پر طرفدار شده است. عموما ساندویچ پانل (ساندوچ پنل ) به دیوار یا سقف های کامل و مرکب اطلاق میشود که از بخش های زیر تشکیل میشود لایه ی بیرونی و درونی که اخرین سطوح پانل (ساندوچ پنل ) از دو طرف و در واقع نمای کار  می باشند عایق میانی یا هسته ی  داخلی ساندویچ پانل (ساندوچ پنل ) که وظیفه ی برودت و عایق کاری را بر عهده دارد.

روش های تولید ساندویچ پانل (ساندوچ پنل )

به طور کلی  برای تولید ساندویچ پانل (ساندویچ پنل ) دو روش وجود دارد

ساندویچ پانل به  روش دیسکانتینیوز (discontinues)

ساندویچ پانل به روش کانتینیوز   (continues).

کاربری ساندویچ پانل - قیمت ساندویچ پانل - نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چیست

به زبان ساده ساندویچ پانل ترکیب هسته پلی یورتان  بین دولایه ورق فلزی, محصولی است که ساندویچ پانل نامیده میشود .ورایج ترین نوع فلز مورد استفاده درحال حاضر ورق گالوانیزه رنگی ,ورق آلوزینگ وآلومینیوم پیش رنگ شده میباشد ورق آلوزینگ (آلیاژ روی و آلومینیم) پیش رنگ شده به ضخامت ۰/۵ میلیمتر در رنگ های متنوع و از نوع سوپر پلی استر کوره ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرون و ۷ میکرون در رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم (چسبندگی فوم به ورق) فوم داخل ساندویچ پانل نیز از نوع پلی یورتان با دانسیته kg/cm³ ۴۰±۲ می باشد . فوم جامد در مقابل حلال ها روان کننده ها ، روغن های معدنی ، اسیدها وبازهای رقیق ، دود نامناسب کارخانجات و همچنین قارچ ها و میکروب ها مقاوم می باشد .ساندویچ پانل

مقاوم دربرابر رشد گیاهان بوده و به علت نداشتن بو و خطر برای سلامت انسان و حیوان وعدم امکان زندگی حشرات موذی در داخل فوم بهترین نوع عایق مصرفی در انواع پوشش های سقف و دیوار وکف می باشد

انواع ساندویچ پانل 

ساندویچ پنل سقفی

ساندویچ پنل دیواری

ساندویچ پنل سردخانه ای

مشخصات تولیدی ساندویچ پنل ها

 ساندویچ پانل ها براساس اندازه ای ( ضخامت – رنگ – طول برش )که مشتری میدهد در بازده زمانی 15 الی 20 روز کاری در کارخانه های تولید ساندویچ پانل تولید میگرددطول برش پانل از ۲ متر الی ۱۴ متر طول ساندویچ پانل با  ضخامت 4 سانت الی 15سانت  و با توجه به نیاز متقاضی و به طول دلخواه و مورد نیاز پروژه بر حسب سفارش تولید می گردد و این امکان به مشتری میدهد تا کاهش قابل توجهی در هزینه حمل ، نصب و دور ریزیا پرت ورق  به عمل آورد. پانل ها از ۵ لایه تشکیل می شود، لایه محافظ درونی و بیرونی از جنس ورق های گالوانیزه و آلوزینک، آلومینیوم بوده و دو لایه چسب مخصوص جهت اتصال لایه های محافظ بیرونی و عایق پلی یورتان به کار برده می شود. فوم داخل ساندویچ پانل ها  نیز از جنس پلی یورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب با وزن معادل ۱۶ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد  هر تریلی ۷۰۰ متر پانل جا میدهد.

⇓ ساندویچ پانل دیواری  و مشخصات فنی پنل

ساندویچ پانل دیواری با عرض مفید یک مترو چهارده(1.14) عرض غیر مفید (1.16) متر و طول برش از 2 متر الی۱۳ متر  ضخامت از ۴ سانتیمتر تا ۱۵ سانتیمتر ورق های مصرفی از نوع گالوانیزه و آلومینیوم و آلوزینگ می باشد که بصورت دو رو ورق صاف , دو رو ورق شیار دار و دورو سلفون دار و پیچ مخفی قابلیت تولید را دارا میباشد .

اعتباراستفاده ساندویچ پانل دیواری 

عایق حرارتی و برودتی و عایق صوت و مقاوم در برابر رطوبت ، قابل دی مونتاژ و مونتاژ چندین باره, سبک بودن ساندویچ پانل  و نهایتاً کاهش وزن سازه ، سرعت در اجرا و کاهش هزینه های ناشی از طولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله , بارش های رگباری، افزایش طول عمر مفید ساختمان و تأسیسات و قابلیت جابجایی و بسته بندی مجدد ..

کاربری ساندویچ پانل - قیمت ساندویچ پانل - نصب ساندویچ پانل

⇓ ساندویچ پانل سقفی و مشخصات فنی پنل

ساندویچ پانل سقفی با عرض مفید (1.7) عرض غیر مفید (1) متر و طول برش از 2 متر الی۱۳ متر  ضخامت از 3 سانتیمتر تا ۱۵ سانتیمتر ورق های مصرفی از نوع گالوانیزه و آلومینیوم و آلوزینگ می باشد که بصورت دو رو ورق یا یک رو ورق  قابلیت تولید را دارا میباشد .

اعتبار استفاده ساندویچ پانل سقفی

عایق حرارتی و برودتی و عایق صوت و مقاوم در برابر رطوبت ، قابل دی مونتاژ و مونتاژ چندین باره, سبک بودن ساندویچ پانل  و نهایتاً کاهش وزن سازه ، تنوع رنگی , سرعت در اجرا و کاهش هزینه های ناشی از طولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله , بارش های رگباری، افزایش طول عمر مفید ساختمان و تأسیسات و قابلیت جابجایی و بسته بندی مجدد .

با توجه به کاربرد ساندویچ پانل ها ,از مواد مختلفی برای پوشش دهی هسته ساندویچ پانل ها,استفاده می شود:

_ دو رو ورق

_ یک رو ورق ویک رو نایلون

_ یک رو ورق ویک رو فویل آلومینیوم مسطح

_ یک رو ورق ویک رو کاغذ کرافت

_ دو رو نایلون

_ دو رو کاغذ کرافت

_ دو رو فویل الومینیوم

کاربری و کاربرد ساندویچ پانل 

ساندویچ پانل برای پوشش سقف و دیوار سالن صنعتی – پوشش سقف و دیوار کارگاه های کوچک – پوشش سقف و دیوار سالن تولیدی – پوشش سقف و دیوار سالن های ورزشی – پوشش سقف و دیوار استخر های سرپوشیده – پوشش سقف و دیوار انبار میوه و صیفی جات – پوشش سقف و دیوار انبار دارویی – پوشش سقف و دیوار انواع اتاق های کلین روم – پوشش سقف و دیوار سردخانه های بالای صفر وزیر صفر – پوشش سقف و دیوار تونل های انجماد – پوشش سقف و دیوار کمپ های کارگری و خوابگاهی – پوشش سقف و دیوار اسکان های موقت – ساختمان پیش ساخته – پوشش سقف و دیوار کانکس – پوشش سقف و دیوار اتاق های یخچالی حمل بار – پوشش سقف و دیوار دامداری -پوشش سقف و دیوار مرغداری – پوشش سقف و دیوار سالن های پرورش ماهی . پوشش سقف و دیوار سالنهای کشت و صنعت – پوشش سقف و دیوارسالن های تولید جوجه و بوغلمون …. جهت پارتیشین بندی داخلی سالن ها استفاده کنید .

  فوایداستفاده از ساندویچ پانل

〉〉 نمای زیبا ساندویچ پانل

〉〉 ساندویچ پانل عایق بسیار مناسب در کاهش مصرف انرژی سیستم برودتی و حرارتی .

〉〉  ساندویچ پانل کاهش هزینه در جهت تامین روشنایی

〉〉 قابلیت مونتاژ و دمونتاژ بودن  ساندویچ پانل

〉〉  ساندویچ پانل مقاوم بودن در برابر فشار .

〉〉 امکان توسعه سوله بدون هزینه تخریب .

〉〉 کاهش زمان ساخت .

〉〉  دارای دورو ورق پیش رنگ شده

〉〉 دارای استاندارد های بین المللی .

کاربری ساندویچ پانل - قیمت ساندویچ پانل - نصب ساندویچ پانل

کاربری ساندویچ پانل

〉〉 وزن سبک ساندویچ پانل

〉〉 مقاوم دربرابر زلزله

〉〉 بهداشتی و قابل شستشو بودن ساندویچ پانل

〉〉 سرعت و دقت در ساخت ساندویچ پانل

〉〉 سهولت در حمل و نقل ساندویچ پانل

〉〉 قابلیت بازیافت مصالح و تقلیل مصالح مصرفی

〉〉 افزایش عمر مفید ساختمان و تأسیسات

شرکت دنياي ماموت در جهت بهبود روند رو به رشد خود و ارتقاي کيفي و کمي محصولات خود پذيراي نقطه نظرات خريداران و مشتريان گرامي خواهد بود . بدين منظور شما ميتوانيد از راه هاي زير با شرکت دنياي ماموت در ارتباط باشيد

7865 382 0912

2717 3222 028

به دوستانتان معرفی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.